Home

Thornton Trophy 2018 at Low Laithes GC

Order of Play

 

  08.00 Low Laithes Whitwood Lofthouse Hill Waterton Park
  08.10 Low Laithes Whitwood Lofthouse Hill Waterton Park
  08.20 Wakefield Woodthorpe Normanton Pontefract Howley Hall
  08.30 Wakefield Woodthorpe Normanton Pontefract Howley Hall
  08.40 South Leeds City of Wakefield Cleckheaton Castlefields
  08.50 South Leeds City of Wakefield Cleckheaton Castlefields
  09.00 Darrington Willow Valley Woodsome Hall Longley Park
  09.10 Darrington Willow Valley Woodsome Hall Longley Park
  09.20 Sandhill Scarcroft Rawdon Grange Park
  09.30 Sandhill Scarcroft Rawdon Grange Park
  09.40 West Bradford Headingley Sand Moor Crow Nest Park
  09.50 West Bradford Headingley Sand Moor Crow Nest Park
  10.00 Woodhall Hills Garforth Crosland Heath Halifax Ogden
  10.10 Woodhall Hills Garforth Crosland Heath Halifax Ogden
  10.20 Bradford Moor Wike Ridge South Bradford Queensbury
  10.30 Bradford Moor Wike Ridge South Bradford Queensbury
  10.40 Shipley Otley Shipley Northcliffe Cookridge Hall
  10.50 Shipley Otley Shipley Northcliffe Cookridge Hall
  11.00 Bingley St Ives Moor Allerton Dewsbury Heworth
  11.10 Bingley St Ives Moor Allerton Dewsbury Heworth
  11.20 Baildon Driffield Bradley Park Ben Rhydding
  11.30 Baildon Driffield Bradley Park Ben Rhydding
  11.40 Filey Halifax West End Skipton Branshaw
  11.50 Filey Halifax West End Skipton Branshaw
  12.00 Scarborough South Cliff Ripon City Keighley Saddleworth
  12.10 Scarborough South Cliff Ripon City Keighley Saddleworth
  12.20 Scarborough North Cliff Thirsk & Northallerton Bridlington Links Crookhill Park
  12.30 Scarborough North Cliff Thirsk & Northallerton Bridlington Links Crookhill Park
  12.40 Kirkbymoorside Romanby Headley Bawtry
  12.50 Kirkbymoorside Romanby Headley Bawtry
  13.00 Oakdale Bedale Clayton Hebden Bridge
  13.10 Oakdale Bedale Clayton Hebden Bridge
  13.20 Knaresborough Bradford Wetherby Leeds Cobble Hall
  13.30 Knaresborough Bradford Wetherby Leeds Cobble Hall
  13.40 Malton & Norton Hollins Hall East Bierley Rudding Park
  13.50 Malton & Norton Hollins Hall East Bierley Rudding Park
  14.00 Calverley Pike Hills Beauchief Scarthingwell
  14,10 Calverley Pike Hills Beauchief Scarthingwell
  14.20 Elland Boothferry Stocksbridge Horsforth
  14.30 Elland Boothferry Stocksbridge Horsforth
  14.40 Marsden Ryburn Lightcliffe Meltham
  14.50 Marsden Ryburn Lightcliffe Meltham
  15.00 Temple Newsam Fulneck Outlane Halifax Bradley Hall
  15.10 Temple Newsam Fulneck Outlane Halifax Bradley Hall
  15.20 Huddersfield Waterfront Aldwark Manor Harrogate (to be confirmed)
  15.30 Huddersfield Waterfront Aldwark Manor Harrogate (to be confirmed)
  15.40        
  15.50        
  16.00  Wath Silsden Todmorden
  16.10  Masham Flamborough Silkstone  
  16.20        
  16.30        
     The Manor Easingwold Hanging Heaton  
       
        CLUBS SHOWN IN BLUE HAVE NOT YET FORMALLY RESPONDED WITH THEIR INTENTIONS
       CLUBS SHOWN IN RED HAVE CONFIRMED THAT THEY WILL NOT BE TAKING PART